• 2.jpg

2023.05.14 "Powrót do kapliczki "

Aktualności, Środa, 24 maja 2023
2023.05.14 "Powrót do kapliczki "
"Powrót do kapliczki "
W niedzielę , 14 maja 2023r. Relikwie Błogosławionego Sługi Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego powróciły do kapliczki w Marcinówce na okres letni.
Jeszcze przed godz, 16.00 ksiądz proboszcz Piotr Brodziak i ksiądz wikariusz Krzysztof Paluch przywieźli klęcznik z Relikwiami i ustawili przed kapliczką. O godz 16.00 rozpoczęła się Msza Święta sprawowana przez ks. proboszcza Piotra Brodziaka. Kazanie głosił ks. wikariusz Krzysztof Paluch. Msza św. na wprowadzenie Relikwii połączona była z modlitwami na poświęcenie pól dla miejscowości Marcinówka i Podwysokie. Mieszkańcy wsi nie zawiedli i dość licznie przybyli na Mszę św.
Oprawę muzyczną zapewnił chór "Akord", który dodatkowo przed Mszą św. wykonał trzy pieśni patriotyczno - nabożne z racji przypadającej w tym miesiącu rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja.
Po zakończeniu Mszy św. wszyscy przenieśli się w pobliże wcześniej rozpalonego ogniska, gdzie na wielkim grillu piekły się już dla wszystkich kiełbaski przygotowane jak zawsze przez Fundacje Świętego Kiliana a to stało się już tradycją.
Pogoda była bardzo ładna, ale gryzące wszystkich dokuczliwe meszki nie pozwoliły długo cieszyć się pierwszym ciepłym wieczorem majowym.
Serdecznie zapraszamy wszystkich aby nawiedzali naszą kapliczkę w Marcinówce, gdzie Błogosławiony Sługa Boży Stefan Kardynał Wyszyński czeka na modlitwy aby za swoim pośrednictwem wypraszać dla wszystkich potrzebne łaski.
J.Wójcik
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej
Rozumiem